Čo znamená NF 6,01 mm?

Zodpovedané
24. mar 2023

Dobrý deň,

dnes som absolvovala morfologický ultrazvuk v 20. týždni, kde bolo vraj všetko v poriadku. Teda až na NF 6,01 mm.

Čo to znamená?

Aké poškodenia hrozia plodu?

Bude mať dieťa zdravotné problémy?

Ďakujem

Dobrý deň,

NF je meranie v šijovej oblasti. Norma je v 20. týždni udávaná do 6 mm. Ide o silný minor marker genetických abnormalít.

V tomto prípade by som doporučila absolvovať NIPT testovanie alebo genetickú konzultáciu. Bezodkladne, keďže v prípade pozitivity je možné tehotenstvo prerušiť iba do ukončeného 24. týždňa, ak sa tak v prípade potvrdenia náhodou rozhodnete.

Držím ale palce! Všetky ostatné merania boli v poriadku podľa zápisu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník