Čo znamená nález "oválny denzný areal 22 mm"?

Zodpovedané
5. júl 2022

Dobrý deň,

na ct pľúc mi bol zachytený nalez na prsníku - oválny denzný areal 22 mm s denzitami do 54 hu. Rádiológ kázal korelovať to s mamografom, ktorý bol robený v apríli ako negatívny. Aj usg okrem cýst bol ok.

Mohlo sa stať, že sa tam niečo prehliadlo alebo to narástlo za 2 mesiace?

Čo to vôbec znamená, môžete mi to preložiť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

na CT sa zobrazila oblasť o veľkosti 22 mm, ktorá má “sítejšiu farbu” oproti okoliu.

22 mm je celkom dosť, to by ste si už hrčku určite aj nahmatali. Vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a prípadne odošle na kontrolné ultrazvukové vyšetrenie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník