Čo znamená náhly pichľavý kŕč v podbrušku?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať... Minulý týždeň som mala s priateľom pohlavný styk a skúšali sme prvýkrát anál po tom, ako vyvrcholil mimo mňa. Tým sme si obaja istí. On sa utrel, neumyl a potom sme išli skúsiť análny sex. No však nemu sa šmykol a nie úplne, ale iba kúsok ho dal do mňa... dieťa ešte neplánujeme a bojím sa, že som tehotná. Od tej doby sa mi stáva, že ma sem tam kŕčovito pichne v podbrušku. Chvíľu to trvá a potom prestane. Tiež som spozorovala nafúknutie brucha a ťažký žalúdok s občasným nechutenstvom...

Môže sa takto stať, že budem tehotná?

Ak nie, čo to znamená?

Ďakujem.

Dobrý deň,

po týždni by ste príznaky tehotenstva ani nepociťovali. Nie je to teda tým.

Žalúdočné ťažkosti a nadúvanie nesúvisia so stykom. Skôr pôjde o stresovú príčinu.

Čo sa týka možného tehotenstva, je to veľmi nepravdepodobné, že by ste zostali tehotná.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník