Čo znamená, keď mi vyšiel vyšší tlak v cievach pri prvotrimestrálnom screeningu?

Zodpovedané
17. mar 2023

Dobrý deň,

mám za sebou prvotrimestrálny screening, kde mi pani doktorka povedala, že bábätko vyzerá v poriadku a všetko sa vyvíja ako má. Keď však kontrolovala akési cievy, ktoré vedú k maternici, tak vždy namerala vyššie hodnoty. Merala to viackrát, pretože sa jej niečo nepozdávalo. Vždy však vyšli hodnoty vyššie ako by mali.

V čom je problém?

Môj krvný tlak je v norme, v tých cievach je tlak vysoký.

Mohla by som Vás poprosiť o vysvetlenie?

Aké môžu byť následky?

Ďakujem

Dobrý deň,

meranie prietokov v prívodných cievach sa realizuje z dôvodu predikcie rozvoja preeklampsie počas tehotenstva.

Nepoznám však bližšie okolnosti a namerané hodnoty, preto je vhodné výsledky konzultovať s vyšetrujúcim lekárom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník