Čo znamená, keď mám nižšie maternicu?

Zodpovedané
1. júl 2021

Dobrý deň,

gynekológ mi povedal, že mám nižšie maternicu.

Čo to znamená?

Ďakujem

Dobrý večer,

neuvádzate Váš vek a či ste rodili. V prípade, že máte za sebou spontánny pôrod, časom si to "vyberie svoju daň" a závesný aparát maternice povolí.

Pri gynekologickom vyšetrení v zrkadlách vidíme poklesnutý krčok maternice, prípadne pokles pošvových stien. Pokiaľ nemáte problém s únikom moču, neprepadáva Vám maternica navonok /teda tak aby ste si ju sama nahmatala/, nie je to nutné riešiť.

Môžu Vám napríklad pomôcť Kegelove cviky na posilnenie panvového dna.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník