Čo znamená, keď má plod v 20. týždni cystu na brušku?

Zodpovedané
27. júl 2021

Dobrý deň,

v 20. týždni mi na sone bolo zistené, že plod má v brušku cystu vo veľkosti cca 0,5 cm. Vraj sa nachádza asi na vaječníku. O dva týždne mám ísť na kontrolné sono.

O čo ide?

Môže sa stratiť, alebo je väčšia šanca, že bude rásť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môže ísť o neškodnú cystu, ktorá sa ešte v priebehu tehotenstva vstrebe.

Môže však tiež rásť, prípadne byť súčasťou zatiaľ bližšie neurčeného syndrómu.

Vhodné je absolvovať komplexné morfologické ultrazvukové vyšetrenie u špecialistu, ktorý sa Vám vie k nálezu jednoznačne vyjadriť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník