Čo znamená jemné špinenie na 19. dc?

Zodpovedané
13. dec 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať. Dnes som 19. dc a na spodnej bielizni som si našla jemné špinenie. Ovuláciu mi ukazuje podľa appky 9. 12. (viem, že sa nedá spoľahnúť) ale ten týždeň od 5. - 6. 12. som mala niekedy taký hlien ako pri ovulácii (naťahovací, vodový... ale nie vždy). Naposledy som mala pohlavný styk 2. 12. ale medzi tým som bola aj chorá a užívala som antibiotika (od 5. 12. do 10. 12.).

Chcem sa len spýtať, keďže som sa zľakla, čo toto jemné špinenie môže znamenať?

Vopred vďaka za odpoveď.

Dobrý deň,

možností je viacero.

Buď pôjde o nepravidelnosť cyklu v dôsledku ochorenia a užívania antibiotík. Tiež môže ísť o posunutú ovuláciu. Ďalej “uhniezďovanie” oplodneného vajíčka v prípade tehotenstva. Či iný organický problém - v prípade, že by sa špinenie objavilo aj nasledujúci cyklus, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník