Čo znamená BI-RADS 3 v závere zo sona prsníkov?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Záver v správe: Žľaznatý prsník s drobným hepoechogénnym ložiskovým útvarom (7x5 mm) vľavo, v dif.dg. najskôr sa jedna o cystické ložisko s hustejšim obsahom. Kontrola o 6 mesiacov.

V závere je ešte BI RADS III.

Môžem urobiť niečo, aby som predišla prípadným komplikáciam?

Ďakujem

Dobrý deň,

vy pre nález nič konkrétne neviete urobiť.

Kategorizovanie do BIRADS III. ešte nič neznamená. Absolvujte kontrolu podľa doporučenia. Pokiaľ by mal vyšetrujúci lekár podozrenie, odošle Vás k špecialistovi - mamológovi - na vyšetrenie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník