Čo znamená anomália panvy?

Zodpovedané
8. nov 2021

Dobrý deň,

na poslednej poradni mi lekárka povedala že pôjdem rodiť cisárskym. Je predpoklad, že mám anomáliu panvy.

Čo to znamená?

Prvý pôrod bol akútna sekcia pre nepostupujúci pôrod.

Ďakujem

Dobrý deň,

anomália panvy je veľmi široký pojem. Môže ísť napríklad o deformitu či zúženú panvu.

Pokiaľ má doktorka na základe vyšetrenia podozrenie, že by mohlo ísť o prekážku pri spontánnom pôrode a rodili ste už cisárskym rezom z dôvodu nepostupujúceho pôrodu, tak je dobré ju poslúchnuť a rodiť plánovaným cisárskym rezom.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník