Čo znamená, ak mi na sone zistili veľké prsné žľazy?

Zodpovedané
29. okt 2022

Dobrý deň,

bola som dneska na mamografii a následne aj na sone prsníkov. Mamografia dopadla dobre, ale na sone mi povedala, že vzhľadom k môjmu veku, mám 46 rokov, mám veľa prsných žliaz, alebo veľké prsné žľazy. Tak dáko mi to p. doktorka povedala, že v mojom veku sa prechodom zmenšujú a ja ich mám ešte ako mladá. Potom mi povedala, že o pol roka mám prísť na kontrolné sono. Teraz budem mať pol roka strach. Zatiaľ nie som v prechode, mávam ms každý mesiac a dokonca mávam ešte aj ovuláciu.

Čo to znamená?

Ďakujem.

Dobrý deň,

v podstate nič závažné, iba, že máte jednoducho povedané “pekné mladé prsia 🙂”. Na mamografii takéto prsia nevedia vyšetriť s dostatočnou presnosťou. Preto sa mamografia realizuje u žien po 40-tke. Prsná žľaza už podlieha involúcii.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník