Čo znamená, ak mám bielkovinu v moči v 28. tt?

Zodpovedané
4. jan 2023

Pekný deň,

som v 28. tt a z moču mi sestrička zistila, že mám bielkovinu v moči. Doktor mi povedal, že je to v norme, že je to len z výrokov ktoré tehotná má bežné v tehotenstve.

Môžem sa ale spýtať, nemôže to spôsobiť nejaké ťažkosti?

Mala by som si to nejako sledovať alebo nechať tak, keď doktor tvrdil, že je to v norme?

Ak by boli výsledky zvýšené, aké riziko to pre mňa a pre dieťa znamená, prípadne aká je tam liečba?

Ďakujem.

Dobrý deň,

skutočne môže byť prítomná bielkovina v moči aj v prípade výtokov. Pri nasledujúcej poradni už bielkovina v moči prítomná byť ani nemusí.

Je potrebné si Vás odsledovať. Tlak krvi, opuchy končatín a naďalej prítomnosť bielkovín v moči. Pre výlúčenie rozvoja ochorenia vznikajúceho v tehotenstve - preeklampsia. V tom prípade by Vás bolo potrebné pravidelne sledovať, zaliečiť a v prípade progresie ochorenia ukončiť graviditu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník