Čo voľnopredajné na mykózu v 3. trimestri?

Zodpovedané
5. sep 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

som v 34+5 tt. Vkladám si ráno a večer 200 mg Utrogestanu a dnes sa mi začala objavovať mykóza.

Prosím Vás, čo voľnopredajné by som si mohla kúpiť?

A môžem si kúpiť aj na vkladanie, keď beriem Utrogestan?

K svojmu doktorovi idem v utorok, ale bola by som rada keby už cez víkend môžem zahájiť liečbu.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

Utrogestan už užívať podľa môjho názoru nemusíte. Jeho užívanie sa v prípade hroziaceho predčasného pôrodu doporučuje do ukončeného 34gt. tehotenstva.

Čo sa týka kvasinkovej infekcie, kľudne si zakúpte napríklad Clotrimazol vaginálne tablety. Vkladajú sa na večer. Môžete ho užívať súbežne s Utrogestanom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník