Čo spôsobilo špinenie po sexe v 15. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
1. mar 2023

Dobrý deň,

som v 15. týždni tehotenstva a s priateľom sme mali pohlavný styk. Doteraz som nemala žiadne problémy. Začala som však krvácať. Najprv úplne červená krv po kvapkách, teraz už len mierne špinenie. Stalo sa to cca pred pol hodinou. Volala som na pohotovosť. Povedali mi, že ma nevedia prijať, lebo majú pôrody. Vraj ráno mám ísť ku gynekológovi.

Čím to mohlo byť spôsobené?

Ďakujem

Dobrý deň,

krčok je v tehotenstve výrazne prekrvený a po pohlavnom styku môžete zakrvácať.

Tiež môžete krvácať pri nízko naliehajúcej placente.

Pokiaľ by sa krvácanie zosilnilo, vyhľadajte gynekologickú pohotovosť. V inom prípade vyhľadajte ambulantného gynekológa ráno.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník