Čo si môžem ešte dať na kŕče v nohách v 18. tt?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

som v 18. tt a v už skôr som dostávala "mravcov" do ruky, do nôh. Lekár mi na to odporučil magnézium denne. Vo štvrtok ráno som však dostala obrovský kŕč do lýtka, ktorý cítim doteraz.

Čo môžem ešte spraviť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

Magnézium si navýšte. Kľudne 3xdenne 500mg. Pokiaľ by kŕče pretrvávali, tak je možné si ho navýšiť na dávky 2tbl. 3xdenne. Pite však dostatok tekutín.

V prípade pretrvávania ťažkostí, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník