Čo sa dá zistiť na vyšetrení na začiatku cyklu?

Zodpovedané
27. okt 2021

Dobrý deň,

doktorka ma objednala na vyšetrenie na 3. deň menzesu, t.j. tretí deň cyklu.

Čo sa dá zistiť na vyšetrení na začiatku cyklu?

Na predošlej kontrole som dostala Ovitrelle injekciu a povedala, že buď prídem tehotná, alebo sa mám ozvať na prvý deň menzesu, aby na tretí deň urobila sono.

Ďakujem

Dobrý deň,

na 3. deň MC sa odoberá hormonálny profil. Ultrazvukové vyšetrenie v 2. - 4. deň MC sa realizuje na stanovenie počtu antrálnych folikulov - tzv. ovariálna rezerva. Sliznica maternice čerstvo odkrvácaná, tak sú najlepšie viditeľné prípadné patológie v dutine maternice /polypy/, ktoré by mohli byť prekážkou v otehotnení.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník