Čo robiť, keď sa mi nedarí otehotnieť?

Zodpovedané
20. aug 2022

Dobrý deň,

mám 31r, liečim sa na tetániu, úzskostnú poruchu. Beriem lieky, v roku 2014 som bola tehotná, preeklampsia v 7 mesiaci, bábätko žilo tri dni. Odvtedy sa mi nedarí otehotnieť. Mám samozrejme že cystu na vaječníku, môj gynekológ povedal, že je neškodná. Môj partner má 40r, nelieči sa na nič, jedno dieťa už má s bývalou.

Už neviem čo mám robiť aby som otehotnela, čo mi odporúčate ďalej?

Ďakujem.

Dobrý deň,

nepoznám bližšie okolnosti, zrealizované vyšetrenia, prípadne doposiaľ doporučenú liečbu.

Ak je to však takú dlhú dobu ako píšete, doporučila by som vyhľadať CAR, kde sa na vec pozrú komplexne, zrealizujú potrebné vyšetrenia a navrhnú ďalší postup.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník