Čo odporúčate na prevenciu potratu?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň prajem,

včera som bola u pána gynekológa a potvrdil cez sono, že som tehotná okolo 5 t, ďalej nevedel sa vyjadriť, lebo že ešte málo videl. Minulý rok som mala potrat okolo 6 - 7 tt, začal sa výtokom. Dnes som zase našla výtok (biely - priesvitný, možno aj troška žlto zelené) bojím sa, či sa to zase nebude opakovať, keďže mám leiden syndróm a na 11. 10. 2022 som dostala časenku na hematológiu. Bolesti mávam.

Čo odporúčate?

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

mierne menštruačné bolesti a belavý výtok sú v tehotenstve bežným prirodzeným javom.

Čo sa ale týka Leidenskej mutácie a tiež vzhľadom na anamnézu potratu, mali by ste preventívne užívať lieky na riedenie krvi. Ideálne čím skôr.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník