Čo na nevoľnosti v prvom trimestri?

Zodpovedané
13. jún 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

som v prvom trimestri a začala som mávať minulý týždeň nevoľnosti a už som párkrát zvracala.

Viete mi dať nejakú radu, ako tomu predchádzať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

je možné, že absolútne nič nepomôže. Nevoľno Vám je z kolísania hormónov a je to obyčajne známkou prosperujúceho tehotenstva.

Skúste hneď ráno po zobudení zobnúť kúsok bebe keksu. Nasaďte si Pyridoxin 3x1.

Ak by boli nevoľnosti intenzívne, je potrebné nasadiť diétny režim a postupne prísť na to, čo Vaše telo stoleruje. Samozrejmosťou je návšteva gynekológa a nasadenie potrebných liekov.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník