Čo môžem urobiť, aby mi myóm zmizol?

Zodpovedané
2. aug 2021

Dobrý deň,

pri cisárskom reze sa ma lekár opýtal, či viem, že mám 4 cm myóm. Nevybral ho, vraj má čas aj o polroka - o rok.

Čo môžem urobiť, aby mi myóm zmizol?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas cisárskeho rezu sa myómy vo väčšine prípadov ponechávajú pre veľké riziko peroperačného krvácania. Mali ste ho tam pravdepodobne už pred tehotenstvom a vplyvom hormonálnych zmien počas tehotnosti narástol.

Sám však nezmizne, je potrebná pravidelná kontrola jeho veľkosti. Riešením je iba jeho operačné odstránenie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník