Čo mi presne budú robiť pri konizácii?

Zodpovedané
1. sep 2022

Dobrý deň prajem,

dostala som odporúčanie na konizáciu od gynekológa na jednodňovú gyn. chirurgiu.

Viete mi prosím vysvetliť, čo vlastne znamená obsah odporúčania, čo mi budú robiť?

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

konizácia = “plastika” krčka maternice. Ide o zákrok vrámci jednodňovej chirurgie, kedy sa vyreže postihnutá časť krčka maternice pomocou elektrickej slučky. Získaný materiál sa odošle na histologické vyšetrenie.

Vy v deň zákroku idete domov. Obvykle nasleduje PN po dobu dvoch týždňov. O dva týždne obdržíte histologický výsledok a absolvuje kontrolu u gynekológa.

Po zákroku budete bez výraznejších ťažkostí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník