Čo mi pomôže na veľmi citlivé bradavky roky po pôrode?

Zodpovedané
3. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho intímneho problému. Pred viac ako 12. rokmi mi počas prvého tehotenstva začali citlivieť bradavky. Obe deti som dojčila

Bradavky mi aj po čase ostali stále citlivé. Moja lekárka sa k tomu vyjadriť nevie.
Citilivé sú a boli počas: tehotenstva, dojčenia, brania jednozložkovej antikoncepcie, po jej vysadení, znovu po otehotnení, počas ďalšieho dojčenia, brania antikoncepcie, vysadení antikoncepcie a sú citlivé aj teraz, keď mám Mirenu. Trochu viac sú citlivé počas ovulácie.

Proste neznesiem, keď sa niečo o bradavky šúcha alebo dotáka. Aj podprsenky si kupujem "hrubšie". Je to veľmi nepríjemné, nehovoriac o negatívnom vplyve na predohru.

Čo by ste mi mohli odporučiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas tehotenstva, ovulácie a pred menzesom je citlivosť bradaviek prirodzená.

Noste pevné podprsenky, vyhnite sa treniu bradaviek o oblečenie /napríklad pri športe - prelepte si bradavky kľudne aj klasickým lepením z lekárne/.

Skúste vyhľadať mamológa, ktorý sa špecializuje na prsníky.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník