Čo mi odporúčate na bolesť vaječníkov po pôrode?

Zodpovedané
18. máj 2022

Dobrý deň,

od včera večera pociťujem dosť intenzívnu bolesť vaječníkov. Vo štvrtok to bude 7 týždňov od pôrodu a na kontrole minulý týždeň bolo všetko v poriadku. Sem-tam ešte pociťujem mierne bolesti ako pri menzese, ale doktor povedal, že to je normálne.

Čo mi odporúčate na tú bolesť (syna kojím), resp. na regeneráciu maternice?

Bohužiaľ obvodný gynekológ má dovolenku.

Ďakujem.

Dobrý deň,

mohli ste prechladnúť. Pokiaľ sa bolesti stupňujú, vyhľadajte najbližšiu gynekologickú pohotovosť, prípadne ambulantného gynekológa. Bude potrebné vyšetrenie a nasadenie adekvátnej terapie.

Ak sú bolesti mierne, len sa teplo obliekajte, môžete užiť Paralen od bolesti, prípadne jednorazovo užiť aj iné analgetiká.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník