Čo mám robiť, ak mám biele kusy v pošve?

Zodpovedané
10. nov 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

chcela by som sa len spýtať, mala som pred rokom chlamýdie a preliečila som sa z nich. Testy negatívne, no odvtedy mávam stále biele kusy v pošve po menzese. Vždy mi to zmizne a pred menzesom sa to zase vráti, tak 2 týždne pred. Lenže aj keď ich mám v pošve keď sa umývam, výtok mávam normálny biely. Bola som s tým aj u gynekologičky a nechcela ma vyšetriť, že výsledky som mala v poriadku, tak mi dala tablety Lomexin. Pomohlo mi to len na 2 mesiace a znova sa to vrátilo.

Chcela by som sa spýtať, čo mám robiť?

Ďakujem a prajem pekný deň.

Dobrý deň,

potrebujete riadne vyšetrenie a liečbu. Pravdepodobne ide o vracajúcu sa mykotickú infekciu.

Liečba môže byť zdĺhavá a náročná. Kvasinky sa radi vracajú. Pomôcť by Vám mohla odpoveď na otázku:

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník