Čo je príčinou slabšieho krvácania pred menštruáciou?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

od minulej stredy som mala menšie krvácanie, ale nemala som žiadne bolesti a ani príznaky. Myslela som si najskôr, že mi prišla menštruácia, ale nebolo to ono. Menštruáciu som dostala dnes a už mám aj bolesť v podbrušku.

Čo by mohlo byť príčinou slabšieho krvácania pred menštruáciou?

Ďakujem

Dobrý deň,

príčiina bude pravdepodobne hormonálna. Okrem iného na náš hormonálny systém výrazne vplýva aj stres či choroba.

Môže ísť o jednorázovú záležitosť. Pokiaľ sa situácia zopakuje aj v nasledujúcom cykle, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník