Čo je najlepšie na regeneráciu maternice po kyrete?

Zodpovedané
10. dec 2021

Dobrý deň,

včera som mala kyret v 11. týždni. Plod sa mi prestal vyvíjať v 7. týždni. Hneď po zákroku som viackrát zvracala. Včera som vôbec nič nejedla. Jedla som až dnes doma a hneď som mala hnačku.

Môže to byť z liekov?

Po zákroku som dostala infúziu a potom ešte 3x injekciu na sťahovanie maternice.

Môžem si dať Smectu?

Čo je najlepšie na regeneráciu maternice po kyrete?

Dosť veľa ma museli šrabať na jednej strane.

Ďakujem

Dobrý deň,

kľudne si môžete dať Smectu. Pravdepodobne ide o reakciu na anestézu. Ono sa Vám už zajtra výrazne uľaví, neobávajte sa.

Čo sa týka regenerácie maternice - iba čas. Dva týždne žiaden pohlavný styk, nedoporučujem ani kúpeľ a nič ťažké nedvíhať.
V prípade plánovania gravidity, najskôr o 3 mesiace.

Smecta

Smecta je prírodný čistený íl s vysokou väzbovou kapacitou. Nevstrebáva sa, vylučuje sa stolicou.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník