Čo by sa stalo, keby ostal zvyšok placenty po pôrode?

Zodpovedané
7. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať čo môže nasledovať, ak žene ostane zvyšok placenty po pôrode. Bolo mi robené sono 2 týždne po pôrode a lekár odporučil kyretáž. Ja som však odmietla, lebo som predpokladala, že sa prirodzene dočistím. Je to už rok, od vtedy som u lekára nebola. Menštruáciu som zatiaľ nemala, teraz mi však začal výtok, bez zápachu a farby.

Môže to signalizovať nejaký problém?

Čo by mohlo nastať, ak tam ostal zvyšok placenty?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pokiaľ by Vám skutočne zostali reziduá po pôrode, najskôr by došlo k infekcii, ktorá by sa prejavila ešte v šestonedelí, či skoro po jeho skončení.

Predpokladám, že ste sa úplne dočistili.

Kontrolu však v tomto prípade bolo potrebné absolvovať. Mohlo sa to skončiť vážnymi komplikáciami.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník