Čo by malo byť viditeľné na sone v 7. týždni?

Zodpovedané
26. aug 2021

Dobrý deň,

dnes som bola prvýkrát na kontrole a podľa poslednej menštruácie by som mala byť v 7. týždni. Pán doktor ma pozrel vnútorným sonom a nič nepovedal. Len toľko, že mal by toho vidieť viacej ako vidí teraz.

Zobral mi krv a zajtra kontrola. Pred rokom som mala mimomaternicové tehotenstvo a bojím sa, aby sa to neopakovalo aj teraz.

Čo by malo byť viditeľné na sone v 7. týždni?

Ďakujem

Dobrý deň,

na ultrazvuku v 7gt. je viditeľný gestačný vačok, plod s merateľným CRL aj akciou srdiečka.

Držím palce, aby bolo všetko v poriadku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník