Čistím sa ešte po kyretáži?

Zodpovedané
23. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému.
13.8.v 11. týždni kyretáž MA
14.8.mierny výtok
15 - 16.8. nič
17.8. bolesť a krvácanie ako pri slabšej ms. Išla som k doktorke. Prikladám foto nálezu.
Dostala som mem po ktorej krvácanie prestalo. Ale zato bolesti nastúpili na 2 dní.
Čiže 18-19 nič okrem bolesti.
20.8 - špinenie a bolesť ustúpila
21.8 až doteraz občas krv, občas tmavo hnedý výtok a také drobné hustejšie kúsky to boli iba toho 21.8.. Vždy je to len fľak na vložke a po utretí. Viac nič.

Bolesti už takmer nie sú. Iba občas ak dlhšie stojím a sú také menštruačné. Lieky nepotrebujem. Cez deň normálne fungujem.

K doktorke mám ísť až 30.8. Samozrejme v prípade komplikácií hneď.

Je to v poriadku?

Môžem sa ešte čistiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

čistiť a teda špiniť/primerane krvácať možete až do dvoch týždňov po zákroku. Maternica sa potrebuje zahojiť a stiahnuť na pôvodnú veľkosť, preto tie mierne bolesti.

Podľa priloženej lekárskej správy bol nález primeraný stavu po zákroku.

Neobávajte sa, zdá sa byť všetko v poriadku. Kontrolu absolvujte podľa plánu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník