Čakám dvojičky a vyšiel mi pozitívny Triple test. Sú moje výsledky veľmi zlé?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

mám 38 rokov, čakám dvojvaječné dvojičky a bola som na prvotrimestrálnom skríningu. Na USG vyzerali detičky zdravo. Prvý plod mal NT 1,99 a druhý plod 1,30. Nosové kostičky prítomné. Aj krv mi brali. Včera prišli výsledky a sú pozitívne.

Sú tieto výsledky veľmi zlé?

Čítala som, že pri dvojičkách tieto testy nie sú veľmi spoľahlivé.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, výsledky môžu byť skreslené práve pre 2 plody a tiež pre Váš vek.

Vyšetrujúci lekár uvedený v správe je skvelým špecialistom. Doporučila by som výsledky konzultovať práve s ním.

Ale nemyslím si, že sa je čoho obávať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník