Čakám dvojičky. A čo sex?

Zodpovedané
8. okt 2022

Dobrý deň,

minulý týždeň v piatok som bola na prvej kontrole a zistila som, že čakám dvojičky. Bola som veľmi rada, no v pondelok večer som veľmi krvácala, približne hodinu sa zo mňa valila krv a veľké zrazeniny. Bola som na pohotovosti a povedali mi, že je všetko v poriadku, na ultrazvuku boli vidno obe embryá aj srdiečka bili. Nezistili odkiaľ pochádzalo krvácanie. Dodnes mám ešte slabé výtoky krvi, vyzerá to ako zvyšky toho veľkého krvácania. Ku svojej gynekologičke idem až budúci piatok 14. októbra. Odkedy som zistila, že som tehotná, nemali sme s partnerom ani jeden sexuálny styk a priznám sa, že mi to začína chýbať.

Myslíte si, že môžem alebo by som mala počkať na stretnutie u gynekologicky?

Veľmi pekne vám vopred ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

určite pohlavný styk nedoporučujem. Aspoň do doby špinenia. Pohlavný styk a následne orgazmus spôsobia sťah maternice a krvácanie by mohlo začať opäť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník