Cabest a tehotenstvo - kedy vysadiť?

Zodpovedané
2. aug 2022

Dobrý deň,

už 1,25 r sa liečim Cabestom na zvýšený prolaktín a mikroadenóm na hypofýze. Prolaktín mám v norme (z pôvodných 56) a mikroadenóm sa mi zmenšil z priemeru 8 mm na 3,8 mm. Užívam Cabest 0,25 tbl 1x týždenne. Avšak chcela by som mať dieťa. Len teraz neviem, či Cabest vysadiť pred snažením sa o dieťa alebo až keď zistím, že som tehotná. Moja endokrinologička povedala, že až po zistení gravidity, obáva sa nárastu prolaktínu. A moja gynekologička naopak - ešte pred plánovaným tehotenstvom. Tak teraz neviem, čo mám robiť.

Aký je váš názor?

Ďakujem za každú radu.

Dobrý deň,

Cabest je aj podľa môjho názoru potrebné nahradiť pred plánovaním gravidity Medocriptinom, ktorý nemá teratogénne účinky.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník