Budú moje výsledky z cytológie skreslené, keď som mala tesne pred odberom pohlavný styk?

Zodpovedané
15. júl 2021

Dobrý deň,

dnes som bola na cytologickom vyšetrení a následne som sa dočítala, že sa neodporúča mať styk pred odberom. Včera večer sme mali styk a dnes s kondómom možno pol hodinku pred vyšetrením.

Budú moje výsledky skreslené?

Ďakujem

Dobrý deň,

cytológia sa realizuje kefkou sterom z krčka maternice. V prípade, že sa v pošve nachádza hojne výtok, krv /pri menzese/, ejakulát, tak môžu byť výsledky skreslené.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník