Budem rodiť skôr, ak je bábätko o dva týždne väčšie?

Zodpovedané
11. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, dnes som bola v poradni, som 35. tt+2. Doktorka mi povedala, že bábätko je väčšie o dva týždne (podľa bruška), koľko váži mi ešte nejako nechcela povedať, že až na ďalší týždeň, keď bude merať bábo. Ale približne mi povedala, že tri kilá cca, že môže to byť plus mínus, ale že skôr to vyzerá, že bude malinká väčšia...

Chcem sa opýtať, keď je bábätko o dva týždne väčšie podľa teda ultrazvuku, tak myslíte, že bude malá nejaká veľká?

Prvý syn mal 4100 g a 54 cm.

Teraz keď je malá väčšia o dva týždne, tak budem rodiť skôr alebo ako to vlastne je, keď termín mám 15. februára?

Ďakujem.

Dobrý deň,

veľkosť bábätka na konci tehotenstva neovplyvňuje termín pôrodu. Jednoducho povedané, sú bábätká, ktoré sú väčšie aj menšie. Ani Váš syn nebol najmenší a tak to bude aj pri dcérke.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník