Budem rodiť sekciou, ak mám sčasti prasknutý ušný bubienok?

Zodpovedané
5. sep 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, ja som mala podstúpiť operáciu ušného bubienka, lenže som ostala tehotná a operácia samozrejme nebola. Operácia bola zameraná na ušný bubienok, keďže bol sčasti prasknutý.

Chcela by som vedieť, že ako to bude s pôrodom, či pri normálnom nehrozí väčšia škoda alebo mi určia cisársky rez, či to treba riešiť teda pred pôrodom?

Bábätko je v podstate otočené dole hlavičkou a ja som v 35. týždni.

Vopred ďakujem za odpoveď a poradenie.

Dobrý deň,

k tejto otázke sa Vám musí vyjadriť ORL lekár. Ak doporučí pôrod cisárskym rezom, musí Vám dať doporučenie. Je načase to riešiť, keďže termín pôrodu sa už blíži.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník