Bude sa mi postupne znižovať Lh hormón?

Zodpovedané
16. okt 2021

Dobrý deň,

po podaní injekcie Ovitrelle mám už 3. deň pozitívny ovulačná test.

Bude sa postupne znižovať Lh hormón?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ovulačné testy si už po podaní nerealizujte.
Bolo potrebné sa maximálne snažiť o bábätko prvé dva dni po podaní. Doporučujem však mať pravidelný pohlavný styk 3xtýždenne aj naďalej.

Tehotenský test si zrealizujte najskôr jeden deň pred očakávajúcou menštruáciou, pretože by mohol byť falošne pozitívny. Pokiaľ užívate progesterón, v prípade pozitivity pokračujte v jeho užívaní aj v priebehu tehotenstva.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník