Bude sa mi do pôrodu ešte meniť dĺžka krčku?

Zodpovedané
22. okt 2021

Dobrý deň,

mám ukončený 31. týždeň a od poslednej poradne sa mi predĺžil krčok o pol cm. Doktorka ma postrašila, že takýmto tempom sa mi nemusí pri pôrode otvárať a mohol by s tým byť problém. Nasledovalo by ukončenie sekciou pre nepostupujúci pôrod.

Prvý pôrod bol ukončený sekciou kvôli nepostupujúcemu pôrodu. Momentálne je dlhší ako 41 mm.

Môže sa to ešte zmeniť?

Rada by som prirodzene rodila. Neužívam žiadne magnézium a ani iné vitamíny.

Ďakujem

Dobrý deň,

ono treba rátať aj s chybou merania. Neobávajte sa, také niečo ako predlžovanie krčka neexistuje. Nález máte zodpovedajúci 31. týždňu tehotenstvu. Pri intenzívnych kontrakciách sa môže zmeniť zo dňa na deň.

Samozrejme nikto Vám nezaručí, že to nebude ako pri prvom pôrode. Priebeh pôrodu sa predpovedať nedá.

Držím Vám palce aby to vyšlo podľa Vašich predstáv!

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník