Bude potrebné pichať si injekcie v tehotenstve, keď mám trombofíliu?

Zodpovedané
11. aug 2022

Dobrý deň,

mám 29 rokov, nefajčím, pijem príležitostne. Boli mi zistené tieto diagnózy - trombofília a polycystické vaječníky. Plánujeme bábätko cca o rok. Veľmi som sa zľakla, keď mi na preventívke gynekológ povedal, že s tými vaječníkmi je ťažšie otehotnieť. Zároveň by som sa chcela opýtať na trombofíliu a tehotenstvo.

Bude potrebné pichať si injekcie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri polycystických vaječníkoch býva problém s otehotnením, pretože kapsula vaječníka je príliš pevná a nedochádza k ovulácii. Predovšetkým ženy s poruchou cyklu (menzes prichádza nepravidelne, napríklad iba každých 3 - 6 mesiacov) majú problém.

Čo sa týka injekcií, musí sa vyjadriť hematológ. Anopyrin zatiaľ určite užívajte podľa doporučenia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník