Bude na úpravu cyklu stačiť histamínová diéta?

Zodpovedané
30. sep 2022

Dobrý deň,

dlhšiu dobu som mala rôzne zdravotné problémy. Zistili mi histamínovú intoleranciu. Menštruácia mi mešká niekedy aj týždeň. Čítala som, že pri "HITke" sa to stáva.

Ako tomu predísť?

Bude na úpravu cyklu stačiť histamínová diéta?

Nebude problém v budúcnosti s otehotnením?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

čo sa týka úpravy, či diéta bude stačiť Vám jednoznačne neviem povedať. Ak by nepostačovala, ide o hormonálnu príčinu nepravidelností a problém je teda potrebné liečiť hormonálnou liečbou.

Vplyv na otehotnenie táto diagnóza nemá, dokonca sa Vám počas tehotenstva môže výrazne uľaviť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník