Bude gravidita úspešná i napriek absencii žĺtkového vačku?

Zodpovedané
8. júl 2021

Dobrý deň,

som momentálne v 6tt+0, včerajší ultrazvuk vykazoval známky embrya, ale žiadneho žĺtkového vaku. Pripájam aj foto sona. Výška hCG bola pred dvomi dňami 24400. Pani doktorka mi predpísala Progestanelle na podporu gravidity.

Existuje možnosť, že bude gravidita úspešná aj napriek absencii žĺtkového vačku?

O týždeň mám ďalšiu kontrolu.

Ďakujem

Dobrý deň,

potrebovala by som vidieť ultrazvuk naživo. Obraz na fotku môže byť cielene nastavený tak, že je vidno iba plod.

Vydržte teda do kontroly o týždeň. Pokiaľ bude viditeľná akcia srdiečka, jedná sa o prosperujúce tehotenstvo.

Držím palce

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník