Bránka na špic prsta v 23. tt – je to veľmi zlý nález?

Zodpovedané
18. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, či je môj nález v poriadku alebo sa mam obávať. Som 23. tt a na poslednej poradni ma MUDr. vystrašila s tým, že mám vonkajšiu bránku na špic prsta. Krčok neskrátený, zvnútra uzavretý. Chcela ma odoslať na serkláž. Int. lekár ma prezrel, skonštatoval to isté, plus palpačne krčok vraj 3 cm ok. Nariadil len kľudový režim a magnézium. Serkláž zamietol. Som druhorodička.

Je tento nález taký katastrofálny?

Nakoľko mám pocit, že obaja lekári mali trosku iný názor.

Ďakujem.

Dobrý deň,

na serkláž, podľa nálezu aký píšete, to ani podľa môjho názoru nie je.

Pre objektivizáciu nálezu by bolo vhodné ultrazvukom zmerať dĺžku krčka maternice.

Pokiaľ je vnútorná bránka uzavretá, krčok neskrátený, tak ten nález nie je až taký závažný.

Riaďte sa ale doporučeniami. Ideálne by bolo dodržiavať kľudový režim, aplikovať progesterón vaginálne večer a užívať magnézium podľa potreby.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník