Bolo by možné, že som tehotná, aj keď bolo hCG 0?

Zodpovedané
20. nov 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

mám, prosím, na Vás podľa mňa veľmi zvláštnu otázku. Menzes mi mešká 11 dní, tehot. testy sú negatívne a aj hCG z krvi je negatívne. V podbrušku cítim občas pichanie, občas mierne bolesti. Volala som dnes na gyn. amb. a prosila som o vyšetrenie (kvôli možnej cyste alebo nejakému problému). Sestrička mi povedala, že ešte mi tak dlho menzes nemešká, aby mi dávali vyvolávačku. Že o 2 týždne si mám ešte urobiť tehot. test. Ja tomu naozaj nerozumiem, veď hCG bolo 0.

Bolo by teda možné, že môžem byť aj napriek tomu tehotná?

Ja som sa s tým ešte nestretla.

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak bolo hCG negatívne, tehotná nie ste.

Ak by menzes meškal viac ako 14 dní, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník