Bolesť prsníka – môže ísť o upchatý mliekovod?

Zodpovedané
20. nov 2022

Dobrý deň,

cca mesiac ma občas (párkrát každý deň) pobolieva pravý prsník – bodavá chvíľková bolesť zboku a v dolnej časti, je to pocit akoby ma tam niečo tlačilo. Nahmatala som si tam nejaký útvar – nie guľovitý, ktorý na jemné zatlačenie bolí. Začala ma tiež na dotyk bolieť koža od prsníka k boku, v podpazuší som si včera nahmatala trošku hlbšie guľôčku, keďže sa mi zdá, že mám jemne opuchnuté podpazušie, a tiež tam občas cítim jemné zatlačenie. Pýtala som sa na to svojej praktickej lekárky, podľa nej to nič nie je. Dojčím polročné bábo, už druhé, ani pri jednom som doposiaľ taký problém nemala.

Môže ísť tak dlho o upchatý mliekovod alebo pod.?

Alebo môže ísť o niečo čo nesúvisí s dojčením?

Ďakujem vopred za odpoveď.

Dobrý deň,

skúste pri kojení ponúknuť iba ten jeden boľavý prsník. Pred tým si dajte teplú sprchu a sanú oblasť rozmasírujte. Po kojení prsník doodsávajte.

Ak sa neuľavý, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a odošle na ultrazvukové vyšetrenie.

Netreba to podceniť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník