Bolesť brucha pod hrudnou kosťou v tehotenstve - čo to môže znamenať?

Zodpovedané
7. okt 2022

Dobrý deň,

dovolila by som sa Vás touto cestou opýtať, nakoľko som nič podobné ani na internete nenašla, či nemáte skúsenosti s bolesťou brucha, hneď pod hrudnou kosťou?

Bolesť nie je stála, je len v niektorých pozíciách, najme keď sa vyrovnám, resp. ak pri ležaní mením polohu. Bolesť je ako keby mi dal niekto s päsťou do toho miesta, resp. ako by som mala v tej časti brucha svalovku, čo je nepravdepodobné, nakoľko mám kľúdový režim kvôli hematómu a väčšinu času len ležím. Som v 13. tt.

Ďakujem vopred za odpoveď.

Dobrý deň,

bolesť s tehotenstvom nesúvisí. Maternica je ešte nízko a aj pre špecifické tehotenské diagnózy je ešte skoro.

V prípade pretrvávania ťažkostí, kontaktujte obvodného lekára, prípadne gynekológa. Na mieste bude zvážiť gastroenterologické vyšetrenie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník