Blokuje Duphaston ovuláciu?

Zodpovedané
14. mar 2022

Dobrý deň,

po komplikáciách (cysta, hematometra a prvý menzes po 8 týždňoch) po kyretáži, sa začíname snažiť o dieťatko. Môj gynekológ o tom vie. Minulý cyklus mi predpísal Duphaston na 14 dn s tým, že sa mám pred menzesom prísť ukázať. Skonštatoval, že sliznica pekne narástla a predpísal mi ďalší Duphaston, ktorý mám užívať od 7. dňa cyklu po 21. deň cyklu. Povedal, že pri tom môžem otehotnieť.

Vŕta mi však hlavou, čo som si prečítala na rôznych fórach, kde ženy píšu, že vraj blokuje ovuláciu.

Je to pravda?

Ďakujem

Dobrý deň,

Duphaston sa užíva v druhej polovici cyklu a to po už prebehnutej ovulácii. Následne dodáva telu chýbajúci progesterón a prípadné tehotenstvo podporí. V tom prípade sa užíva do konca prvého trimestra.

Nerozumiem ale, prečo ho máte užívať už od 7. dňa menštruačného cyklu. Poraďte sa so svojim gynekológom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník