Antikoncepcia, žiadna menštruácia a výtok. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
2. nov 2021

Dobrý deň,

7.10 som dostala menštruáciu a vtedy som hneď vzala večer aj prvú pilulku antikoncepcie. Zvyčajne mávam 5 dní menzes. Teraz som na 6. deň mala ešte ako keby krvavý výtok, potrebovalo to ešte tampón. Na 6. deň sme mali s priateľom nechránený sex. Síce to nešlo dnu, ale druhýkrát nie sme si istí. Následne som krvácali ešte ďalšie 3 dni.

Doktor mi povedal, že prvé tri mesiace mám brať bez 4 dňovej prestávky. Momentálne mi menzes mešká už 4. deň.

Je to kvôli tabletkám?

Tehotenský test som si robila minulý týždeň a bol negatívny. Na kontrolu idem až 17. novembra. K tomu mám biely až mliečny strašne riedky a viditeľný výtok, ktorý trošku zapácha.

Môže ísť o nejaký problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ budete užívať hormonálnu antikoncepciu bez prestávky, menzes Vám nepríde. Je normálne a tak je to správne.

Keď začnete užívať antikoncepciu, tak prvých 7 dní je potrebné mať pohlavný styk s ochranou, pretože môžete zostať tehotná. A ak vynecháte tabletu, dávajte si 7 dní pozor.

Výtok je potrebné riešiť s gynekológom. Môže ísť o infekciu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník