Aký sú moje výsledky z vyšetrenia hormonálneho profilu?

Zodpovedané
12. sep 2021

Dobrý deň,

bola som na vyšetrení hormonálneho profilu.

Aké sú moje výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepopisujete, v ktorý deň menštruačného cyklu Vám bol hormonálny profil odobratý. Bez tohto údaju viem len predpokladať podľa výsledkov, že išlo o prvú polovicu menštruačného cyklu, pravdepodobne neskôr ako v 5 deň. V tom prípade sú výsledky v medziach normy.
Hormonálny profil sa odoberá štandardne v 3.-5. deň MC a následne v strede cyklu na 14. deň MC, prípadne okolo 18. - 20. dňa MC, pokiaľ chceme vyhodnotiť už prebehnutú ovuláciu.

Pokiaľ sa snažíte otehotnieť, tak hodnota hormónu štítnej žľazy TSH - 2,5 je hraničná. Bolo by vhodné konzultovať ešte endokrinológa, ktorý sa vyjadrí k event. substitúcii. Ak sa o tehotenstvo nesnažíte, výsledok je v poriadku.

Tiež neuvádzate z akého dôvodu bol odobratý, na čo bol zameraný. Dôležitou informáciou je tiež, či sa snažíte otehotnieť.

Hormonálny profil je nutné hodnotiť komplexne aj s anamnestickými údajmi, ideálne aj s objektívnym nálezom z vyšetrenia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník