Aký problém znamená bieložltý výtok?

Zodpovedané
1. mar 2023

Dobrý deň,

som 2 mesiace po kyrete. Po prvej menštruácii sme mali párkrát s partnerom sex, potom na 16. deň cyklu som začala špiniť, niekedy až krvácať. Trvalo to 10 dní. Doktorka mi dala širokospektrálne antibiotiká Augmentin na 7 dní a zakázala sex. Dodržali sme.

Na tretí a štvrtý deň po skončení špinenia sme mali znovu sex. Nasledujúci deň sa mi spustil bieložltý výtok a večer mávam bolesti v podbrušku vľavo. Pred 2 týždňami mi doktorka povedala, že mám vľavo vodovú cystu 2,9 mm.

Mením doktorku, čakám pokým doktorovi príde moja karta, aby som tam išla.

Čo môže znamenať ten výtok?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesti môžu značiť, že sa Vám cysta zväčšila alebo praskla. Môže s tým súvisieť aj zmena cervikálneho hlienu.

Pokiaľ by výtok zapáchal, mali by ste aj iné sprievodné symptómy ako svrbenie, pálenie, prípadne by boli ťažkosti výrazné, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník