Aký môže byť rozdiel v tt podľa ultrazvuku a podľa poslednej menštruácie?

Zodpovedané
19. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadne oplodnenia.

Aký môže byť rozdiel medzi termínom pôrodu v tehotenstve podľa poslednej menštruácie a podľa ultrazvuku?

Značila som v programe pohlavný styk, takže presne viem, že kedy sme splodili bábätko a napriek tomu podľa ultrazvuku je o týždeň väčšie, ako je to možné?

Som v 20+1 týždni tehotenstva, cyklus som mala stále presne na 28. deň, posledný menzes som mala 29.12. 2021 ale podľa ultrazvuku som 21+1.

Ako je to možné, keď sme vtedy nemali pohlavný styk? Je normálne mať taký rozdiel medzi ultrazvukom?

Ďakujem Vám za odpoveď.

Dobrý deň,

je to absolútne v poriadku. Je potrebné počítať aj s chybou merania ultravukového prístroja a občas aj sťaženého merania plodu pre jeho polohu.

Poviem to jednoducho, stále lepšie, že je o týždeň väčšie akoby malo byť menšie 🙂

Termín pôrodu zostáva pôvodný, nemení sa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník