Aký ma vplyv 5. choroba na mňa a na bábo?

Zodpovedané
27. aug 2022

Dobrý deň,

dnes bolo zistené, že ma dcéra 5. chorobu a ja som v 24. tt.

Aký ma vplyv toto ochorenie na mňa a na bábo?

Čítala som všeličo o tom a čakám na vyjadrenie svojej obvodnej gynekologičky, ale pravdepodobne od nej dostanem odpoveď až budúci týždeň.

Predpisuje sa nejaká liečba tehotnej, prípadne aký ďalší postup by mal byť, ak by som bola infikovaná aj ja? Ako sa to zistí?

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

ide o samolimitujúce ochorenie - prejde bez liečby.

Existuje malinké riziko prenosu na plod, avšak najväčšie riziká sú v prvom trimestri.

Posilnite imunitu, dodržiavajte zvýšený hygienický režim.

V prípade ďalších otázok sa doporučujem obrátiť na infektológa, keďže daná problematika patrí pod jeho odbornosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník