Aký lubrikant je vhodný, ak mám časté mykózy?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

mávam časté mykózy, kvasinkové infekcie. Brala som Gynazol a Gynoflor.

Chcela by som sa spýtať, aký lubrikačný gél môžem používať, aby som si nepokazila pH a nedostala zase mykózu?

Ďakujem.

Dobrý deň,

lubrikant by nemal mať nepriaznivý vplyv na pH pošvy.

Doporučila by som pravidelné užívanie vaginálnych probiotík 2x týždenne - napríklad Gynimun intim protect. Pri akútnych ťažkostiach môžete použiť Clogin vaginálne výplachy.

Čo sa týka liečby mykózy, môže byť zdĺhavá. Mykóza sa lieči pomerne ťažko.
Mohli by Vám pomôcť odpovede na otázky:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník